KONST / Litografier / Färglitografi 10525166
nr 1052 5166
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 62/360, signerad, motivet: 46x55
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 augusti 2016
kl 19:45:38
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr